Tizenhárom nyolcadik osztályos vált keresztény nagykorúvá vasárnap délután. A tavaly kinevezett Dr. Veres András, győri megyéspüspök érkezett városunkba, hogy kiszolgáltassa a bérmálás szentségét a Keresztelő Szent János templomban. A püspök úr és titkára, Mogyorósi Márk mellett újra városunkban köszönthettük Kiss György Barnabás detroiti ferences atyát, de Szakály Gyula mosonszentjánosi származású, valamint a Kapui Jenő, mosoni plébános is eljött az ünnepre. A bérmálási szentmisén a diákok imádkoztak a püspökért, majd a főpásztor ünnepélyesen megkente őket balzsamos olajjal. A szentséggel a Szentlélek hét ajándékát kapja meg a bérmálkozó, és ezzel alkalmassá válik a hit terjesztésére. Veres András a hit terjesztésére megért fiatalok felelősségéről is beszélt, mivel szerinte bátorság is kell a hit megéléséhez és ahhoz, hogy mások érdekében is vállaljuk, hirdessük a katolikus hit értékeit. Kiemelte, fontos, hogy a jánossomorjai gyerekek az Úr mennybe menetelének ünnepén kapják meg a szentséget, hiszen akkor az angyal is azt kérdezte a csoda láttán bámuló apostoloktól, hogy miért állnak még ott, ezzel azt üzenve, dolguk van, menni és terjeszteni a hitet, Jézus tanításait. A püspököt a város nevében Bella Zsolt alpolgármester köszöntötte, de a bérmálkozó gyerekek is ajándékkal köszönték meg a szentséget. A püspök úr az ünnepi szentmise után megismerkedett városunk mindhárom templomának tanácsadó testületének tagjaival.

 


Fotógaléria a képre kattintva!

 

-hirdetés- -hirdetés-