Egész nyáron várta a jánossomorjai gyerekeket a Daniló lovasterápiás egyesület összesen hét tábora. Az iskola új környezetbe költözött, Mosonmagyaróváron, egy erdős területen kaptak ideális helyet a lovak és a gyerekek. Közel 30 kisdiák folytatta itt évközbeni foglalkozásait a nyáron, köztük többen városunk iskolásai. A táborok mellett az egyesület lovastorna csapata is itt készül, szintén több jánossomorjaival soraiban. A lovakkal és a talajon is gyakorolják a mozdulatokat, hiszen komoly megmérettetések várnak rájuk ősszel az országos versenyeken Fóton, Budapesten és Kaposváron.

 

 

 

A lovasterápiás program két évig működött iskolánk részvételével. Bár a program véget ért, ám több gyerek is folytatta a lovaglást magánúton, illetve a tornacsapat tagjaként. Nyáron többeknek nyílt lehetősége a folytatásra egy-egy héten át. A MOL által támogatott lovas- és művészetterápiás táborok a lóval való foglalkozással, a barátság élményével segítettek és fejlesztettek a gyerekeket.

JTV

-hirdetés- -hirdetés-

Instagram

Invalid username or token.