A jánossomorjai gárda április 24-én vasárnap az NBIII-ban toronymagasan vezető ajkai csapatot fogadta. A papírforma, és az előzetes várakozásokkal szemben a hazaiak jól, lelkesen kezdtek, az ellenfél agresszív játéka ellenére megszerezték a vezetést (1-0). A félidei pihenő után az Ajka rögtön az első támadásból gólt szerzett (1-1), ám a hazaiak lelkesedését ez nem törte meg. Egy ajkai tizenegyes gyanús szituációt a játékvezető szabályosnak ítélt meg, így jogosnak ítélhető büntetőtől fosztották meg az itthoniakat. Ezt követően a jánossomorjaiak játéka alul maradt a feljavuló ajkaiakkal szemben. Egy sérülés következtében kényszerű, majd később további cserével próbálkozott a hazai tréner. A feljövő ajkaiak egy lesgyanús helyzetből szerezték meg második góljukat, majd a szétesett ellenfél ellen könnyedén kipasszolgatva juttatták harmadszor a hálóba a labdát.