A parlagfű elleni védekezés az alapos tájékoztatással kezdődik. Ezt mondta ki Jánossomorján a mosonmagyaróvári agráregyetem parlagfű-kutatócsoportja, a Joint Ambrosia Action. A decemberben záruló, pályázati forrásból működő kutatás résztvevői most is a Szemes Műveknél, az egyetem mintagazdaságában tartottak szakmai fórumot.

Munkájuk során a parlagfű-fertőzöttséget vizsgálták, a határ mindkét oldalán. Az Amerikából jött parlagfű gyorsan terjed, leginkább a Kelet-Közép Európai síkságokon érzi jól magát, de az éghajlatváltozással egyre terjed. A projekt kimutatta, néhol már több a parlagfű Burgenlandban, mint nálunk. Városunk területe több megyével azonos mértékben fertőzött.

A gyomnövény elleni megfelelő védekezéshez az emberek tájékozottságán kell javítani. Ezért számos felvilágosító projektet indítanak a kutatók, szakemberektől az általános iskolákig, városunkban is. A fórumon Jánossomorja is beszámolt arról, hogy lehet felvenni a harcot a parlagfűvel lakott területen belül.

 

JTV

 

 

-hirdetés- -hirdetés-