Rozmaring és német népzene
A szervezők meghívására három illingeni vendég – köztük Harald Eibergerpolgármester – is részt vett a bálon. „Olyan sokszor jól éreztük már magunkat Jánossomorján, hogy mindig szívesen jövünk. Vannak itt barátaink is akikkel rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, így most sem sajnáltuk az időt és a pénzt, hogy ezért a néhány órányi szórakozásért 800 km-t utazzunk.” – mondták el a JTV-nek.
De voltak andaui vendégek is, és részt vett a bálon Drahosné Surman Teréz, a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatától is.
zenészek mellett a helyi Tititá néptáncegyüttes is felelevenítette a német hagyományokat, sőt még a közönséget is bevonták a táncba.
A modernebb stílust a pázmándfalui mazsorettcsoport képviselte.
121 éve változatlanul
A tűzoltóbált 121 éve rendezik meg pusztasomorján, azt mondják, csak a háború idején maradt el egyszer. Kránitz József, az egyesület parancsnoka elmondta, különösen sokat jelent nekik az, hogy vannak, akik a bálra nem tudnak eljönni, de a 400 forintos belépővel hozzájárulnak a tűzoltóegyesület működéséhez, vagy csak benéznek köszönni, esetleg segíteni az előkészületekben. A bálozók közül is többen elmondták stábunknak, hogy azért szeretik ezt a bált, mert többek között a somorjaiak összetartásának jele. Kelemen Ferenc például azt mondja, már negyven éve mindig itt van.
Nyitásképpen Fáczán Attiláné versekkel kedveskedett az egybegyűlteknek, aztán ahogy az lenni szokott, most is igazi oldott hangulatú, hajnalig tartó mulatság vette kezdetét.


