A rendszeres vércukor-, vérnyomás- és koleszterinszint-mérés nagyon fontos, ám mégis kevesen éltek a héten a patika nap nyújtotta ingyenes mérési lehetőséggel. A helyi gyógyszertár állandó mérési állomást is biztosítana Jánossomorján, ehhez azonban nincs megfelelő helyiségük.

 

Az eddigiek alig fele jelent meg az idei patika napon a helyi gyógyszertárban szerdán. Míg tavaly és tavalyelőtt 200 felett volt az ingyenes vizsgálatokat elvégeztetők száma, addig idén száz fő sem vizsgáltatta meg magát. Ezt a rossz idővel és a mérsékeltebb figyelemfelhívással is magyarázzák a szervezők. Az idei a hetedik Országos Patika Nap, városunkban pedig ötödszörre rendezte ezt meg a helyi gyógyszertár.

A rendszeres vérnyomást és vércukorszint-mérés rendkívül fontos. A magas vérnyomás és a vércukor lappangó betegség, idejében fel kell hívni a betegek figyelmét a kezelése, ezért lenne lényeges, hogy idejében észleljük a legkisebb bajokat is.

A helyi patika szeretne a jövőben állandó vérnyomás, vércukor és koleszterinszint-mérési szolgáltatást nyújtani a gyógyszertárban. Ehhez az engedélyeket már be is szerezték, ám egy erre megfelelő külön helységet kell kialakítaniuk, ami jelenleg még nehezen megoldható.

HT

-hirdetés- -hirdetés-