Csak felületes pillantásra tűnik azonosnak. A valóságban két külön térben és külön időben létrejött képet helyezett egymás mellé Hossala Tamás, ezzel külön jelentéssel ruházta fel az eredeti helyzeteket. A több munkájában is e kettősséggel foglalkozó fotográfus szerint “a látottak így más gondolkodást kell, hogy rákényszerítsenek az emberre.” Hossala Tamásnak két ilyen kettős képe is látható azon a fotókiállításon, ami szerda óta tekinthető meg Pozsonyban, a Fotográfia Közép-európai Házában.
Hossala Tamás elmondta: „A képek egy gyerekotthonban készültek, ahol hét évig dolgoztam. Olyan anyagot próbáltam készíteni, amiben nem külsősként, hanem belsősként mutathatom meg azt a világot, amit nem is igen lehet megmutatni.” A nevelőotthonban ugyanis nem családok, hanem olyan fiatalok éltek együtt, akik például konfliktusba kerültek a családjukkal, bűncselekményt követtek el, vagy képtelenek a társadalmi normáknak megfelelni. Hossala Tamás célja a képekkel nem az, hogy megmutassa, kik élnek az otthonban, hiszen ez egy átmeneti állapot a fiatalok életében. Sokkal inkább fontos számára, hogy nem láthatók a képen, de mégis jelen vannak árnyékban, körvonalakban.
A kiállítás anyaga évenként megjelenő katalógusokban szerepel 2005 óta, de a tárlat most egyszerre ad helyet mind a tizenhat fotográfus sorozatának. A fényképészek mindegyike ismert és elismert név a szakmában.
A képek egy hónapig láthatók Pozsonyban, de más európai nagyvárosokban is megtekinthetők majd.
A fiatal fotográfus számára ez a kiállítás elismerés, valamint lehetőség a továbblépésre, hiszen a közös tárlaton keresztül más országban is megismerhetik munkáját.
IVV