Hol málnaszedő lányok, hol janicsárok, hol pedig rabszolgák kórusa énekelt a színpadon. A Nemzeti Énekkar művészei Antal Mátyás, Liszt-díjas karmester vezényletével és Bizják Dórazongoraművész kíséretével tíz híres operakórust mutattak be. Felcsendült Donizetti: Bajazzók, Muszorgszkij: Boris Godunov, de Erkel Ferenc: Bánk bán című operájának is egy-egy híres részlete. Hallhattuk Mozart: Szöktetés a szerájból és a Varázsfuvola kórusait, Csajkovszkij és Gounod operakórusait is. A műsor végén elhangzott a méltán híressé vált Rabszolgák kórusa is Verdi: Nabucco-jából és a Verdi Trubadúrjának Cigánykórusa.
A hangversenyen azonban nemcsak híres operák részletei, hanem néhány hasznos információ is elhangzott. Így például megtudhattuk, hogy a zongora szavunkat Kazinczy Ferencnek köszönhetjük, hiszen ő alkotta a zeng-zong és az orgona szó keverékéből ezt a magyar kifejezést az olasz „fortepiano”, illetve a még akkoriban használaton német „Hammerklavier” szó helyett.
A Nemzeti Énekkar 1986-ban alakult Állami Énekkar néven. A kórus jelenleg nyolcvan tagot számlál, a keddi előadásra egy negyven fős karral érkeztek.
Az együttes hazai fellépéseken kívül sokszor szerepel külföldön is. Nemcsak Európa több nagyvárosában, hanem Japánban, Izraelben és Törökországban is. Az énekkar repertoárjában Bachtól, Schütz-től kezdve kortárs zeneszerzőkig, az a capella kórusművektől az oratóriumokon keresztül az operáig minden klasszikus stílust megtalálunk, de a jazz műfajában is megfordultak.
Az Ifjúsági Bérleti Hangversenysorozat következő előadása Liszt Ferenc és a művészetek címmel március 24-én lesz.
I-VV