A farsang és a karnevál szó is a hús elhagyását jelenti, és ezzel az ünnepkör végére, a húsvétot megelőző böjt kezdetére utal. A helyi vadásztársaság is bállal nézett elébe a hústalan napoknak, természetesen vadhússal, vadételekkel. De a bál az év mérlegének megvonására is kiváló alkalom.

Három év óta rendelkezik önálló területtel a Vadásztársaság, a bál hagyománya azonban ennél régebbre nyúlik vissza.  Akárcsak az elmúlt években, idén is mintegy másfélszáz fő vett részt a mulatságon. A bál egyben megfelelő alkalom volt a vadásztársaknak az elmúlt év megvitatására, mérlegelésére is. Kurunczi Károly, a mosonszentjánosi Vadásztársaság elnökétől megtudtuk, a hatóság által engedélyezett vadmennyiséget kilőtték, ennek egy részét, a trófeás vadakat vendégvadászokkal együtt ejtették el. Mint mondta, ez azért lényeges, mert a vadásztársaság működéséhez bevételre van szükség. Ezt a célt szolgálta a tombola árusítása is, melynek második díja egy, a bálon is látható őz, még első díja egy 300g-os őzbak kilövése volt. A laikusok számára talán nem egyértelmű, hogy ez nem az állat súlya, hanem agancsáé.

A vadászok egy szál virággal kedveskedtek a hölgyeknek, mondván: nekik köszönhetik, hogy űzhetik hobbijukat. A társaságnak pedig a szakács hízelgett, forró fácánlevessel és szarvassal, házmester módra. Tóth Péter, Lipót polgármestere is ellátogatott a bálra. Elmesélte, gyakran vadászik a jánosi társasággal, illetve, hogy édesanyja somorjai születésű, így sok barátja van városunkban, szívesen vesz részt ezen a mulatságon. A bálon italból nem akadt hiány, ahogy talpalávalóból sem, ez pedig biztos recept a hajnalig tartó dínom-dánomra.

HE

-hirdetés- -hirdetés-