Aranydiplomás pedagógusait köszönthette Jánossomorja. Városunkból Gaál Péterné Németh Rózsa óvódapedagódus; Riba Lajosné, Mátyás Ferencné Tóth Gizella és Mátyás Ferenc tanítók, illetve Zalán Lajos tanár vehette át idén az ötven év elismeréséül járó aranydiplomáját. Az önkormányzat múlt héten ünnepi díszvacsorán köszönte meg a nevelők munkáját.

Gaál Péterné Németh Rózsa 36 éven keresztül nevelte településünk gyermekeit. Mindig is pedagógus pályára készült, 1958-tól óvónőként dolgozott – a magyarkimlei és az újrónafői óvoda után 1960 novemberétől a Mosonszentpéteri óvodában. 1962-től 33 éven keresztül óvoda- illetve tagóvoda vezetőként tevékenykedett. Sokat tett az óvoda fejlesztéséért, a szülői munkaközösség munkájáért, számos társadalmi munkát vállalt. 1984-ben miniszteri dicséretet kapott. Ma is a helyi társaskör aktív tagja.

Zalán Lajos 1956-ban végzett Győrben a Tanítóképző Főiskolán. Gyakorló évét Pusztasomorján töltötte, majd megkapta a diplomát. A pécsi  Tanárképző Főiskola földrajz-rajz szakán 1964-ben szerzett diplomát. Az ELTE Pedagógiai szakán iskolavezetést tanult, 1986-ban egyetemi diplomát szerzett. 1990-től az iskola igazgatójaként dolgozott két cikluson keresztül 1999-es nyugdíjba vonulásáig. Ma is fest, több kiállítását is láthattuk a városban.

Mátyás Ferenc Pusztasomorján született 1938-ben, a győri Zríniy Ilona Tanítóképző Intézetben érettségizett., oklevelét 1958-ben vehette át. Mindhárom településrészen tanított már ’57-től. A pécsi főiskolán szerzett diplomát 1964-ben, mezőgazdasági ismeretek és gyakorlatok szakon, majd 1985-ben az ELTE pedagógia szakán. Keze nyomát, tevékeny jellemét több iskolai fejlesztés, átalakítás, építkezés őrzi. Igazgatóként dolgozott a szentjánosi és a szentpéteri iskolában is. 1994-től 2002-ig önkormányzati képviselőként tevékenykedett, több szervezetben is aktív munkát végzett. ’98-ban ment nyugdíjba.

Mátyás Ferencné Tóth Gizella Mecséri származású, a győri tanítóképzőben végzett 1957-ben. Tanított Szentjánoson és Szentpéteren is. Munkáját megszakítás nélkül, ’57-től nyugdíjazásáig, 1994-ig végezte, volt olyan tanév amikor naponta két osztályt tanított, délelőtt és délután.

Riba Lajosné 1938-ban született Magyarkeresztúron: A soproni tanítóképzőben érettségizett ’57-ben, a győri Zrínyi Ilona Tanítóképzőben szerzett oklevelet 1958-ban. Pedagógusként 1993-as nyugdíjba vonulásáig Várbalogon tanított. Aranydiplomáját október 22-én vehette át Sopronban.

HT

 

-hirdetés- -hirdetés-

Instagram

Invalid username or token.