Mégis a megyei első osztályban indulhat a jánossomorjai labdarúgócsapat, bár a pénzügyi nehézségek miatt a második vonalban való indulás volt a legvalószínűbb. A város ugyanis hajlandó növelni a támogatást, ám komoly feltételekkel: például csak három idegen játékos léphetne pályára, és a kapott összegből csupán az edzők honoráriumára fordíthatnának, a játékosokéra nem. A nevezések leadási határideje ma járt le.

 

A mai nevezési határidő lejárta előtt azonban még rengeteg megválaszolatlan kérdés állt a JSE vezetősége előtt, így nem meglepő, vagy talán éppen ezért az, hogy agilisan kezdték meg munkájukat. Igyakeztek újra megállapodni a korábban, a teljesítmények elmaradása miatt elzárkzó fő szponzorra, a város önkormányzatával.

Kompromisszum

A nevezés leadása előtt a várható anyagi szükséglet volt a legégetőbb kérdés. Ebben, természetesen a város önkormányzata, mint a JSE fő szponzora volt az illetékes. Ezért Dr. Kurunczi Károly polgármester külön kérésére mindkét lehetséges osztály éves költségvetéséről modellszámítást mutatott be a vezetőség. Mivel utánpótlás csapatainkat mindenképp versenyeztetni kívánja a stáb, a két – információink szerint 5 millió forintot meghaladó – végösszeg körülbelül 100-150 ezer forintos különbséget hozott. A megbeszélésen egy kompromisszumos megállapodásról is szó esett, miszerint ha a focicsapat keretében maximum 3 „idegen” szerepel, szó lehet egy, a korábbi 2 milliós döntésen túli támogatásról is. A sportbizottság elnöke Nemes Csaba stábunknak elmondta: „ez még nem végleges, csupán a következő testületi gyűlésen születhet eredmény”. Stabilizálódni látszik tehát az egyesületi büdzsé, főként, hogy a vezetőség e félévben nagyobb szponzori támogatásban is reménykedik, a város vállalkozóitól, cégeitől.

Malacpersely

Az önkormányzat, mint ismert, tavasszal egész évre nagyjából nyolc millió forintnyi támogatást szavazott meg az egyesületnek, melyből az akkori elnök az első félévre több, mint 6 milliót kért le. Ebből négy millió forintot meghaladó összeget használtak fel az akkor még az NB-III-ban játszó labdarúgók. Drobnitsch Tamás korábbi elnök leköszönőben hangsúlyozta, stabil anyagi helyzetű klubot hagy hátra, nincs tartozásuk, sőt, az egyesület kasszájában nagyjából egy millió forint lapul még (természetesen a közben beérkezett szponzori pénzekkel együtt). A lemondó vezető egy televíziónknak adott interjúban elmondta, “viccesnek tartja”, hogy azt hiszi valaki is: a második félévre igért 2 milliós önkormányzati támogatással csapatot lehet fenntartani. Ő számít arra, hogy a város hat millióra egészíti ki a második féléves keretet is.

Mégsem, mégis

A léket kapott hajóról, mint ő maga fogalmazott, “elsőként lelépő” elnöknek ebben csalódnia kellett a keddi viharos közgyűlésen, hiszen az ott felszólaló Dr. Kurunczi Károly polgármester fenntartotta a két milliós összeget. E mellett éreztette, amennyiben ez a keret csak az MB-II-re elég, részükről ott indulhat a csapat. Ezért is érdekes fejlemény az újonnan körvonalazódó egyezmény, amely az önkormányzat példás felelősségvállalása mellett az új vezetőség akaratát és hozzáállását is bizonyítja.

Alakulóban

„Ha pénz lesz is, játékos van?”- tették fel többen a kérdést a keddi gyűlésen. Németh Gyula frissen kinevezett alelnök szerint szinte biztosra vehető hogy továbbra is Sipőcz Róbert nevével kezdődhet az összeállítás, bár voltak ajánlatai magasabb osztályból is. Illetve szeretnék megtartani a csapat hazai gerincét, kiegészítve a most még környékbeli csapatokban játszó hazai focistákkal. Így jó esély van rá, hogy Burus Roland, Ladányi László, Borsodi Csaba illetve a várbalogi Németh fivérek újra kék-fehér szerelést húzzanak magukra.

A stáb

Erdős György lehet a labdarúgó szakosztály vezetője, aki Nikházi Árpád tagságát vehette át. A tavaly a megyében az év utánpótlás edzőjének megválasztott szakember, bár vezetőségi tagságáról lemondott, a híresztelések ellenére nem fordít hátat a gyermekcsapotoknak, sőt, korábban elúszni látszó terveit megvalósítva focitábort rendez a nyáron. Mint korábbi írásunkban már megjelent, több jelölt is akad a felnőtt csapat edzői posztjára. Nagy Csabával nem tudott megegyezni a klub, de Csenteri Csongor mellett új és legvalószínűbb variáció szerint Sipőcz Róbert játékos-edzőként szerepelhetne, továbbra is vállalva a serdülőcsapatot is. Az ificsapat élére pedig a futball befejezése mellett döntő Plachy Róbertet szemelték ki. Érdekesség még a fiatalokról, hogy végre saját korosztályuk ellen küzdhetnek hisz 15-17 éves fiataljaink az NB III-as kiírás szerint sokszor a második számú felnőtt csapatok ellen léptek pályára – kevés sikerrel.

A többiek

Az új vezetőség ugyanakkor – egyetértve a korábban felmerülő kritkákkal, mi szerint a régi elnökség igen labdarúgásközpontú volt – igéretett tett, a többi szakosztály is igazságosabb elbírálásra, több figyelemre számíthat. Az utánpótlás csapatok e mellett továbbra is nagy figyelemben részesülnek, és a vezetőség a felnövő ifjúság csapattá formálását,helyben megőrzését is igen fontosan kezeli majd.

Egy cikk margójára

Fociügyekben tehát lassan megoldódni látszik minden, s ha tényleg hihetünk abban, hogy a mi kutyánk kölykei szaladgálnak majd vasárnaponként a zöld gyepen talán, mint régen, újra büszkélkedhetünk az osztály legmagasabb nézőszámával. Igaz, ehhez sokaknak le kell nyelni korábbi sérelmeiket, és vállalni a játékot teljesen ingyen, hisz – a kompromisszum második legfontosabb pontjaként elhangzott – csupán az edzők fizetését engedélyezik. Ha ez mégsem történik így, akkor focizni szerető fiatalok híján a megszűnés kényszere nehezedik a szakosztályra. Egy ekkora településen, mely ráadásul komoly focimúlttal rendelekzik, gondolva csak a Szabad Föld kupasikerre, ez több mint presztizs…

Csizmazia Gergely

Kapcsolódó cikkünk:
Elnök már van, csapat még nincs

-hirdetés- -hirdetés-