Felújíttatja az önkormányzat a belterületi fõút pályázaton kívüli szakaszait is. A képviselõk 25 millió forintot szavaztak meg erre a célra május 31-ei képviselõ-testületi ülésen.
Várhatóan még a nyáron megújul a mostani pályázatból kimaradt útszakaszok jó része. A vasúti átjárótól a pályázati szakasz kezdetéig, tehát a Vasút utca becsatlakozásáig tartó rész teljesen új burkolatot kap, ugyanúgy, ahogy a pályázati szakasz végétõl, tehát a Nándor utcától a hanságfalvi út vonaláig tartó rész. Újraaszfaltozzák Pusztasomorján a panzió elõtti különösen problémás részt is, egy kb 100 méteres szakaszt. A 86-os úttól a vasúti átjáróig tartó szakaszon csak félsávos aszfaltozásra futja az erre elkülönített 25 millió forintból. Tehát itt csak az a sáv kap új burkolatot, amelyiken több a kátyú. A 25 millió forintot korábban más célokra szánt összegek átcsoportosításával teremtik elõ: eredetileg 30 millió forintot tervezett be az önkormányzat a belterületi utak javítására. Az Ady Endre és a Felsõlókert utcák felújításához azonban pályázaton nyertek 15 millió forintot, így megmaradt 15 millió. Az összeg másik része a sikertelen vízbázis-pályázatnak köszönhetõ. A vízbázis-kiváltás önrészeként ugyanis 15 millió forintot különítettek el a költségvetésbõl. A pályázat azonban nem nyert, így ebbõl a pénzbõl 10 millió forintot az útfelújításra tudnak szánni.

Mivel a fõutca nem az önkormányzaté, hanem a Megyei Közútkezelõ Kht. kezelésébe tartozik, így a közútkezelõnek adja át a város a 25 millió forintot a felújításra. A másik lehetõség, hogy a kht. felhatalmazza az önkormányzatot az út megjavítására. Errõl a közútkezelõ budapesti központja dönt, remélhetõleg hamarosan, hiszen a polgármester szerint a szóban forgó szakaszokat a pályázati munkálatokkal egy idõben lenne célszerû kijavíttatni.