Augusztus 31-én átadták a Liget utcai gyermek lakásotthont. Egyelõre 7 lakó költözött be, ám néhány héten belül 12-en lakják majd az ingatlant. Az ház legfiatalabb lakója 7, a legidõsebb 17 éves. Hegyi Attila megyei gyermekvédelmi igazgató szerint a nehéz körülmények között nevelkedõ gyerekek igazán európai körülmények közé kerültek és élhetik mindennapjaikat.

 

Szabó Miklós a megyei közgyûlés alelnöke elmondta: a megyei önkormányzat egy régi adósságát teljesíti, hiszen Mosonmagyaróvár és környékén a gyermekellátásban hiányzott egy lakásotthon. A törvény elõírja, hogy 50 km-es körzetben biztosítani kell a gyermekeknek a szülõktõl való elhelyezését. Az elõzõ ciklusban is felmerült már egy új lakásotthon kialakítása, akkor azonban ezt nem sikerült megvalósítani. Ebben az önkormányzati ciklusban a megyei önkormányzat a nehéz gazdasági helyzete ellenére több mint 26 millió Forintból megvásárolta a telket, a házat és átalakították a belsõ részeket.
A gyermekek felügyeletét 24 órás, váltott mûszakban négy felügyelõ és egy nevelõ látja el, jelenleg két jánossomorjai lakos dolgozik gyermekfelügyelõként az otthonban.