15:30-19:30

Képújság hirdetési díjszabás

Széllel szemben nem lehet
Dtum: 2007. prilis 08. vasrnap, 21:04

Répcelak- JSE 2:1 Az elõzetes fogadkozás ellenére nem sikerült pontot rabolnia soros mérkõzésén NB III-as labdarúgó csapatunknak. Nem csak neki, nekünk is fájdalom, hogy Plachy Róbert súlyos sérülést szenvedett, így egyre jobban fogyatkozó csapatunk - ha lehet -, még nehezebb helyzetbe került.

Répcelaki SE- Jánossomorja SE 2-1 (1-0)

Gsz.: Pokmecz 2 ill. Bíró
Sárga : Bíró, Bagoly, Pint

JSE:
Hegedüs – Göblyös, Pint, Bíró, Plachy, Drobnitsch, Varga, Koltai, Makai, Hegedüs, Horváth
Csere: Plachy helyett Bagoly
Makai helyett Molnár
Drobnitsch helyett Papp

Répcelak:
Dold – Kiss, Pongor, Tompos, Bíró, Varga, Mészáros, Pokmecz, Süle, Szabó, Szandi
Csere: Mészáros helyett Csordás
Bíró helyett Hujber
Süle helyett Manganelli

Végre kellemes idõ és jó talajú pálya várta a csapatokat és a kilátogató nagyjából száz nézõt. A hátszélben játszó hazai gárda az elsõ félidõben többször is borzolta Hegedüs Péter kapusunk idegeit, persze ehhez megint asszisztáltak védõink.
A félidõ derekán Plachy Róbert rosszul lépve szenvedett komoly térdsérülést, hordágyon vitték le a pályáról. Õt Bagoly váltotta.
A szerdai edzésen húzódást szenvedõ Sipõczöt helyettesítõ kapuvédõ jó néhány alkalommal mentette meg csapatunkat a góltól. Ám a 41. percben már õ is tehetetlenül nézte amint a jobb szélen felfutó Mészáros Bagoly mellett középre íveli a labdát, amit az üresen álló Pokmecz a hálóba fejel(1-0). A második félidõben már teljesen megváltozott a játék képe - talán a hátszélnek is köszönhetõen. Átvettük az irányítást és, bár voltak próbálkozásaink, nem sikerült fogást találni a hazaiakon. Ezúttal a megszokottól eltérõen, nem balszélsõt, hanem belsõ középpályást játszó Varga Imre sem tudott hozzátenni a játékunkhoz, Hegedüs Tamás feladata lett volna mindez, de érthetetlen módón meglehetõsen szürkén játszotta végig a mérkõzést. Hiszen hiába próbálkoztunk, a befejezés sehogy sem akart sikerülni: meg is lett az eredménye, öt perccel a mérkõzés vége elõtt több lehetõsébõl sem sikerült felszabadítanunk, és végül Pokmecz elé került a labda, aki az ötösön a kimozduló Hegedüs Péter fölött a hálóba emelt (2-0). Ekkor végre felébredtünk és elkezdtünk úgy játszani, ahogy már eddig is kellett volna - így sikerült gólt szereznünk a 84. percben. Egy szögletet követõ lövés a védõkrõl pont Bíró elé pattant, aki közelrõl a hálóba kotorta a labdát (2-1). Összességében megint a helyzeteit jobban kihasználó gárda nyert, nekünk annyi vigaszunk van, hogy végre gólt szereztünk. Jelzésértékû azonban, hogy azt hátvéd szerezte: sajnos nincsenek tipikus csatáraink, sõt lassan csapatunk sem, hiszen Plachy sérülése komolynak tûnik - valószínûleg térdszalag szakadást szenvedett. A csapatból ezúttal csak Bírót lehet megemlíteni jóként, agilis volt, futott, labdákat szerzett, sok hazai akciót hiúsított meg, és szépítõ gólunkat is õ szerezte.

Varga József edzõ, Répcelak: Meglepett a vendégek elsõ félidei gyenge játéka, hagytak minket érvényesülni: Sikerült is megszereznünk a vezetést, de nem nyugodhattunk meg, hiszen a második félidõben egy helyzetünk volt csak, igaz, azt sikerült értékesíteni . A szépítés után magára talált a vendégcsapat és bizony megizzadtunk az utolsó percekben. Kívánom a Jánossomorjának, hogy minél több elõttünk álló csapatot verjenek meg, ez javítaná a tabellán elfoglalt pozíciónkat.

Drobnitsch Tamás edzõ, JSE:
Az elsõ félidõben magunkra húztuk az ellenfelet, ebben a periódusban azt kell mondjam, hogy sokkal jobban játszottak a hazaiak, hiszen ritka alkalom volt, ha két egymás utáni passzunk sikerült. A félidõben próbáltam lelket verni a csapatba, talán sikerült is, sokat javult a támadójátékunk, de meddõ csatárhiánnyal küzdünk, így nem tudunk elegendõ nyomást gyakorolni az ellenfelekre. Sajnos tornyosulnak a problémák, hiszen szinte minden mérkõzésre jut egy sérülés.

A Sümeg döntetlent hozó mérkõzésének köszönhetõen nem csúsztunk a tabellán az utolsó helyre. Csapatunk még mindig nem tudta megszerezni elsõ tavaszi pontjait, reméljük jövõ héten a Bük gárdája ellen sikerülhet.