Dtum: 2008. augusztus 17. vasrnap, 22:37

Újra megkezdõdött egy szezon a jánossomorjai focibarátok legnagyobb örömére, akik szép számmal jelen is voltak az elsõ, idegenbeli mérkõzésen. Egybõl parázs összecsapással kezdtünk, hisz a tavalyi fricskáért visszavágni igyekvõ nyúli gárdához látogatott csapatunk.

Nyúl SC: Unger Ferenc, Kulcsár Gábor, Gayer Zoltán, Först Ákos, Kiss Zoltán, Németh Dávid, Bognár János, Németh Gergely, Csigó Dávid, Víg Norbert, Závori Gábor,
Edzõ: Horváth György

JSE: Sipõcz Róbert, Göblyös Dávid, Kompis Ákos, Kopf Péter, Fuhrmann Péter, Ékes József, Tollár Norbert, Fórika János, Mikhely Zoltán, Világi Zoltán, Simon Balázs,
Csere: Mátyás Zoltán, Király József, Bognár Gábor,
Edzõ: Király József

A vendégcsapat érkezett esélyesként a mérkõzésre, köszönhetõen a sok erõsítésnek, valamint annak, hogy a nyúli csapatot súlyos sérülések tizedelték. Azért, hogy a házigazdák ki tudjanak állni, az ifi csapatukat mindössze nyolc emberrel küldték pályára. A mérkõzés ebben a szellemben kezdõdött, hisz Világi már a nyolcadik percben megszerezhette volna a vezetést, ám az ordító helyzetbõl végül nem sikerült elõnyt szereznünk. A 19. percben a hazai kapu elõtt elvégzett szabadrúgásunk után az ellenfél villámgyors kontrájával nem tudtak mit kezdeni védõink. Fuhrmannak csak szabálytalanul sikerült megállítania a kilépõ csatárt, sajnos a 16-osunkon belül, és a megítélt 11-est Németh Gergely értékesítette (1-0).  Az elsõ félidõben rengeteg helyzet adódott még a mérkõzõ felek elõtt, ám több gól nem született.

Nyuszi ül a fûben

A második félidõben ismét nagy vehemenciával jött ki csapatunk, ám mégis kicsit álmos játékot mutattunk. Az ébresztõt az 55. percben fújták meg: a bal szélrõl beadott labdát az ötös sarkánál átvevõ Závori azt egy szép mozdulattal maga elé tette, majd a jobb hosszúba postázta (2-0). Ez után már csak a leglelkesebb szurkolóink hittek a feltámadásban - és nekik lett igazunk. Négy perc elteltével már meg is szereztük a szépítõ találatot Tollár jóvoltából, aki szenzációsan emelt a kimozduló Unger kapujába (2-1).

Tekintse meg képeinket!

A Nyúlon túl

A sorra kialakított helyzetek, és a kondíció fölénye meghozta a sikert a jánosi csapatnak és a 68. percben egy kapu elõtti keveredésbõl már az egyenlítést is megszerezte gárdánk. A Világi hasáról lepattanó labda Tollár elé került, aki a kimozduló kapus mellett higgattan gurított a kapuba (2-2). A gólt követõen a labdáért igyekvõ Bognárt a másik kilences Gayer finoman szólva sem szabályos eszközökkel tessékelte arrébb, ám ez a bíró figyelmét elkerülte. A nyúli csapat rövid kispadjának köszönhetõ fáradságot jól ki tudta használni csapatunk és a 91. percben a gyõztes találatot is megszerezte: Király József szenzációs beadását követõen Bognár fejelt a védõktõl szorongatva (2-3). Ezt aztán a felrobbanó vendágszurkoló-tábor elõtt ünnepelték a fehér mezesek, és folytatták azt pár perccel késõbb, a végsõ sípszó után is.

Király József: Kontrákra épített játékunk a mérkõzés végére meghozta a gyõzelmet, ám a kisebb sérülésekkel bajlódó, így pályára lépõ játékosainknak is jó gyógyír ez. Ahogy ezt már tavaly is elmondtam: Feltöltjük az autót, és amíg van benzin, megyünk elõre.

Horváth György: Csapatom állóképessége és rutintalansága, valamit a sok sérült hátráltatott minket: A négy szinte állandó támadónkat nélkülözni kényszerültünk. Célunk a biztos bennmaradás és reményeim szerint a 60. percig mutatott játék elég is lesz ehhez.

A jó játékkal adós maradt a gárda, de remélhetõleg a második fordulóban hozzánk látogató, a megyei I. osztályban újonc Gyõrszemere ellen már minden összeáll, és közönségszórakoztató játékkal sikerül itthon tartanunk a három pontot. Elõtte azonban még Mosonszolnok gárdájával mérkõzünk magyar kupa meccsen augusztus 20-án.