15:30-19:30

Képújság hirdetési díjszabás

Az elsõ kipipálva
Dtum: 2008. mrcius 16. vasrnap, 19:23

Jánossomorja – Gyõrújbarát 6:1 (2:1) A labdarúgó megyei elsõ osztályú bajnokság mai fordulójában meglepõen nagyarányú gyõzelem született. A mérkõzés elõtt néhány perccel eleredt esõ már elõre siratta a vendégeket.

Jánossomorja SE- Gyõrújbarát SE 6:1 (2:1)
Gsz.: Jankovic 3, Kompis, Pint, Németh K. illetve: Farkas(11-esbõl)
Sárga lap.: Kertész illetve: Váczi L. , Laczkó

JSE. Bella- Kertész, Pint, Minarik- Kompis, Mikhely, Fuhrmann, Király, Jánó, Világi, Jankovic
Játékos-edzõ: Király József
Csere: Jánó helyett Németh K.
Király helyett Divós
Világi helyett Varga

GySE: Koncz- Wynn, Kondor, Tuifel, Fürst Á.-Fürst F., Fórika, Tóth, Váczi Á- Varga, Fábián
Játékos-edzõ: Tuifel
Csere: Váczi Á helyett Váczi L.
Tuifel helyett Laczkó
Tóth helyett Sulyok

Erõsödõ esõ és ennek ellenére szépszámú publikum várta a csapatokat. Még a több éve bérlettel bírók is csak kapkodták a fejüket, hogy honnan került ide ennyi új arc a fehér mezesek közé. Bizony kérem, a kezdõ tizenegyben csak egy olyan játékost találtunk, aki az õsszel is a keret tagja volt. A csapat viszont hamar bemutatkozott a kétkedõknek, már a mérkõzés elején kezébe ragadta a marsallbotot és letámadta ellenfelét. A kiesési rangadó elsõ góljára a 8. percig kellet csak várni, ekkor a játékos-edzõ Király beívelése után Jankovic fejelt a hálóba(1-0). Pár perccel késõbb Király szabadrúgását Koncz tolta ki a léc alól. A 19. percben Pavol Jankovic újabb góllal mutatta meg magát, egy jó indítás után a kifutó kapus mellett a hosszú sarokba passzolt (2-0). A Slovan Bratislavánál nevelkedõ játékos bemutatkozása tehát jól sikerült, de hol volt még a vége… A 22. perceben Világi lõtt óriási kapufát, és fokoztuk a nyomást, mégis a vendégek szépíthettek: Pint lerántotta Farkast, a megítélt 11-est a szenvedõ alany értékesítette (2-1). Felcsillant tehát egy apró reménysugár, ennek tudatában vonulhattak a szünetre. A második félidõ mindjárt egy helyzettel kezdõdött, a 49. percben a frissen beállt Németh Krisztián lõhetett kapura, lövése elkerülte a kaput. A vendégek még egy lapáttal rátettek, néhány percig félõ volt, hogy felnõnek a feladathoz, Kompis bomba lövése eldöntötte a mérkõzést. A szépségdíjas találat már végképp megtörte a Gyõrújbarát csapatát, pedig még 34 perc volt hátra, a jánossomorjai gárda pedig brillírozott. A második félidõ 28. percében a csapatkapitány Pint Tamás 4-re növelte a hazaiak gólok számát: egy szabadrúgást követõen közelrõl lõtt a hálóba. A 86. percben Jankovic mesterhármast ért el, egy jó kiugratás után a hosszúba bombázott ( 5-1). Az i-re a pontot Németh Krisztián tette fel, éles szögbõl a kapus mellett nagy erõvel a kapuba talált. Csapatunk a mai mérkõzésen klasszisokkal jobb volt, mint az ellenfél. Reményeink szerint ezt a játékot állandósítani tudják majd az egész szezon során.

Kiss Antal: Gyengén játszottunk, ellenfelünk nagyon fölénk nõtt, nagyon sokat erõsítettek a télen, ezzel a játékosállománnyal szép sikerek várnak még rájuk.

Király József: Hála istennek már a mérkõzés elején vezetést szereztünk, aztán erõben és játéktudásban is felõröltük az ellenfelet. A csapat nagyon együtt van, megígérhetem, ezen túl is kúszni-mászni fogunk a sikerért, hiszen érdemes! Fantasztikus volt a meccs végén tapsvihar alatt az öltözõbe vonulni.

Csapatunk tehát megkezdte a felzárkózást, e gyõzelem, és a Gyõri Dózsa bukásának köszönhetõen már a 14. helyen állunk a tabellán. Csapatunk jövõ héten Koroncóra látogat, majd az Öttevény csapatát fogadjuk.