15:30-19:30

Képújság hirdetési díjszabás

Bejött a papírforma
Dtum: 2007. mjus 13. vasrnap, 20:06

JSE - Ajka 0:3 Ezen hétvégén az NBIII-as bajnokság Bakony-csoprtjának friss bajnoka látogatott városunkba és magabiztosan vitte el a három pontot. A meglehetõsen kevés érdeklõdõ sem láthatott igazán jó játékot, hisz a labda többet volt a vonalon kívül mint játékban.

Jánossomorja SE- FC Ajka 0-3 (0-3)

Gsz: Varga István (2), Cserna
Sárga: Varga Imre, Németh ill. Fehér, Buzási

JSE: Sipõcz- Göblyös, Pint, Drobnitsch, Bíró, Makai, Hegedüs, Koltai, Németh, Varga, Horváth

Csere: Horváth helyett Körmendi
Makai helyett Szeitz

Ajka: Grõber- Bodics, Giron, Fehér, Pothárn, Szöllõcskei, Czafit, Buzási, Kalcsó, Varga I., Cserna

Csere: Varga I. helyett Csörnyei
Szöllõcskei helyett Hauzer
Czafit helyett Cseke

A vártnál gyengébben kezdtek a vendégek, hisz a friss bajnokcsapattól agilisabb játékot lehetne várni. Nem estek neki csapatunknak és nem tartottak nyomás alatt ifjabb Drobnitsch Tamás edzõ fiait, inkább gyors rövid passzokkal és Pothárn szélen való felfutásaival próbálkoztak. Csapatunk ma ismét –szinte minden mindegy alapon- a támadó szellemû 4-4-3-as felállással operált. Végre legjobb gárdánk léphetett pályára, ezúttal sem eltiltás sem sérülés nem befolyásolta a kezdõ tizenegy összetételét. Bár nem volt benne a levegõben, mégis vezetést szereztek a vendégek a mérkõzés 13.percében. Csernát ugratták ki két védõ közt és a jó ütemben érkezõ ajkai támadó 8 méterrõl könyörtelenül a jobb felsõbe varrta a labdát (0-1). Szinte még fel sem eszméltünk, amikor 5 perccel késõbb egy buktatásért megítélt büntetõt értékesített Varga István (0-2). De a csoport góllõvõlistáját toronymagasan vezetõ játékos nem elégedett meg ezzel, és belõtte csapata 3. önmaga 2. gólját a mérkõzésen: Szöllõcskei futott el a jobb oldalon, jól adott középre és a tanácstalanul álló Göblyös mellett a mélységbõl érkezõ Varga István a kapufa segédletével megszerezte 22. találatát a bajnokságban (0-3). A második félidõ sem hozott jobb játékot, a vendégek bajnokhoz méltatlan, könnyelmû, sok hibával játszó csapat benyomását keltették. Ennek ellenére nem sikerült betalálnunk , sõt néhány Varga Imrétõl származó helyzeten és a mérkõzést végigveszekedõ Bíró és Drobnitsch jó mentésén kívül sok érdemleges nem történt.

Szabó Imre: "Azt hiszem a fiúk már megelégedtek a bajnoki címmel, legalábbis csak ezzel magyarázható a második félidei gyengélkedésünk. Pedig a labdarúgás ünnepe a meccs, ezért jönnek ki a nézõk, remélem jövõre, már egy osztállyal feljebb nem lesz ilyen gond."

Ifj. Drobnitsch Tamás: "Papírforma eredmény született, inkább az okoz gondot, hogy Horváth lesérült. Így a szerdai Bõsárkány elleni Magyar Kupa mérkõzés sem lesz egyszerû, biztosan megszenvedünk a továbbjutásért."

Mivel a Sümeg gárdája tegnap 4-1-es vereséget szenvedett Pápán, a tabellán az állás nem változott. Szerdai szereplésünket tovább nehezíti, hogy Sipõcz Róbert sem tart a csapattal mivel az utánpótlás csapatokkal mérkõzésre utazik.