15:30-19:30

Képújság hirdetési díjszabás

Megtört a jég
Dtum: 2007. prilis 29. vasrnap, 20:19

JSE-Sümeg 3-1 Már két nappal május elseje elõtt sikerült karneváli hangulatot teremteni az NBIII Bakony csoportjában szereplõ labdarúgócsapatunknak. Az elõzetesen fogadkozó Sümeg a biztos három pont tudatában érkezett városunkba, mégis csalódniuk kellett.

Jánossomorja SE - Sümeg VSE 3-1 (2-0)
Gsz: Körmendi (2), Varga
Sárga lap: Pint, Németh, Drobnitsch, Göblyös, ill. Vágusz

JSE
: Sipõcz - Göblyös, Pint, Bíró, Drobnitsch, Németh, Koltai, Szeitz, Makai, Körmendi, Varga
Csere: Szeitz helyett Hegedüs T.
Körmendi helyett Smuk
Edzõ: Ifj. Drobnitsch Tamás

Sümeg
: Kópicz-Keveházi, Dencs, Bagó, Takács, Zsebe, Horváth, Renczes, Bodai, Kutasi, Kovács
Csere: Zsebe helyett Szilasi
Bodai helyett Nemes
Edzõ: Páli Attila

Csalóka idõjárás fogadta a csapatokat, hiszen a napsütés mellé egyre erõsödõ szél is párosult.
A mérkõzés igazi kiesési rangadónak számított, e két csapat alkotja a táblázat legalsó helyeit. Mégis a télen 12 új - köztük több NBI-et is megjárt - játékossal erõsítõ, évi 10 millióból gazdálkodó vendégek tûntek esélyesebbnek. Ettõl azért nem ijedtek meg Drobnitsch edzõ fiai, a mérkõzés kezdetétõl fogva próbálták nyomás alá helyezni az ellenfelet. Jó volt látni a harciasan küzdõ Németh vagy Szeitz ötletes játékát, de ezúttal nem a fiatalok hanem egy régi „nagy öreg” lett a mérkõzés hõse. A 36. percben egy bal oldali szögletet követõen Körmendi higgadtan fejelt Kópicz kapujába (1-0). A vezetés ellenére nem álltunk le, folyamatosan dolgoztuk ki szebbnél-szebb helyzeteinket, ám a vendégek kapusa remekül helytállt. Egészen a 43. percig, ekkor Varga kapott jó lasztit Makaitól, lefordult védõjérõl és 15 méterrõl okosan, az elvetõdõ kapus mellett a jobb alsó sarokba lõtt (2-0). Megnyugtató eredmény tudatában vonulhatott az öltözõbe csapatunk. A meccs hangulatát csak az elsõ percekben megsérülõ Zsebe Gáborról érkezõ hírek tették borússá, a vendégek játékosát a kiérkezõ mentõk kórházba szállították. A második félidõre sem hagyott alább a lendület, sorozatos össztûz alá vontuk a sümegi kaput. Ennek ellenére a vendégek szépítettek, egy jó baloldali kiugratás után Kovács az ötös sarkáról a rövid felsõbe tûzte a labdát (2-1). Erre mi egybõl próbáltunk válaszolni, említhetjük Bíró 30 méteres szabadrúgását , vagy Németh lövését , Varga helyzeteit. Egy nem várt szituációból végül mégis sikerült, egy kapura lõtt labda levágódott a védõrõl, Körmendi mesterien levette majd elegánsan a bal alsóba helyezett.(3-1). A hátralévõ 29 percben végig uraltuk a játékot, több lehetõséget is kialakítottunk, ám a kapus mindig a helyén volt. Összességében maximálisan elégedettek lehettünk a csapattal, mindenki akart és hajtott, meg is lett az eredménye.

Ifj. Drobnitsch Tamás: Ma végre mindenki tudásának megfelelõen játszott, és sikerült felõrölni az ellenfél védelmét. Jövõ héten bár nem lesz könnyû dolgunk, hisz Pint és Göblyös is besárgult, így ki kell hagyniuk a mérkõzést. Szeretnénk ugyanezt a jó játékot produkálni, teljesen elégedett vagyok a srácokkal.

Páli Attila: Játékosaim félvállról vették a mérkõzést, ez megbosszulta magát. Ha nincs egy ilyen kiváló kapusteljesítmény részünkrõl, bizony akár 6-7 góllal is kikaphattunk volna.
A hazaiak teljesen szétzilálták a csapatot, a megbeszélt taktikának a pályán nyoma sem volt. Gratulálok a hazaiaknak.

Jövõ héten Csornára látogat csapatunk, ahol gyõzelem esetén faraghat a hazaiakkal szembeni 6 pontos hátrányból, mivel az ellenfél a mai mérkõzésen 2-1-es vereséget szenvedett az Andráshida otthonában.