15:30-19:30

Képújság hirdetési díjszabás

Elsõ JSE gyõzelem
Dtum: 2005. november 05. szombat, 12:40

Fél éves, nyert mérkõzés nélküli sikertelenségi sorozat után megszerezte elsõ gyõzelmét Jánossomorja labdarúgó csapata. Az edzõváltáson átesett gárda a legutóbbi hazai mérkõzésén, az Ikarus-Maroshegy ellen 4-0-ás, fölényes gyõzelmet aratott.

A tabella két utolsó helyezettje, az utolsó elõtti székesfehérvári Ikarus, és a sereghajtó Jánossomorja egy régebbi, Magyar Kupa-kötelezettség miatt elhalasztott mérkõzés pótlását rendezte november 2-án, 14 órakor a helyi sporttelepen. A sokáig kiegyenlített elsõ félidõ második részében a helyi csapat erõfölénybe került, és ennek gyümölcseként a 31. percben Szalka lõtte ki a jobb alsó sarkot. (1–0) A 51. percben Hegedûs indította Szalkát, aki a kapus mellett a hosszú sarokba küldte a bõrt, növelve az elõnyt. (2–0) Az 56. percben aztán egy szöglet utáni kavarodásból, a tétovázó védõk, és a rosszul kijövõ kapus között Zalka bombázott közelrõl a kapuba. (3–0) A 73. percben aztán Bagoly kivételes átadásából Szalka ismét eredményes volt, és bár nem a klasszikus mesterhármast produkálva, de mégiscsak harmadszorra is kapott gólt könyveltethetett el az ellenféllel. (4–0)

A mérkõzés összképéhez tartozik, hogy a székesfehérvári csapat mezõnyjátékot, és helyzeteit tekintve nem játszott alárendelt szerepet, ám ordító gólhelyzeteiket sorra kihagyták, így a biztos vezetést megszerzõ helyi gárda végül nyugodt játékkal kerekedett felül. Soós Imre, a hazaiak mestere a Kisalföld címû napilapnak a mérkõzés elõtt úgy nyilatkozott: “A szegény embert még az ág is húzza, mert a legutóbb kiállított Andrejcsák mellett családi gondjai miatt hiányzik Drobnitsch Vilmos és sérülés miatt bizonytalan Horváth J. és Szabó D. játéka is.”

Az edzõ a mérkõzés után már optimistább volt, televíziónknak elmondta, a Jánossomorja akarata érvényesült a mérkõzésen. "A széleken a mögékerülésekre fektettük a hangsúlyt, és kérésemet a játékosok maximálisan teljesítették. Ugyanakkor köszönjük a szurkolóknak, hogy kilátogattak, és biztatták a csapatot."

A következõ, e hét vasárnapján ugyancsak hazai pályán rendezett fordulón a Jánossomorja a soproniakat fogadja, akik ugyancsak a tabella alsó házában szerepelnek. A õ legyõzésükkel csapatunk nagy eséllyel kerülne el a kiesõ helyrõl.A mérkõzés érdekes momentumaként nem csak a csapat, de a gólok utáni szokásos hangbejátszás is megújult, a mérkõzésen Oláh Ibolya: Magyarország címû dalának "áldásom szálljon rád" kezdetû részletét hallhatták a szurkolók, akik minden bizonnyal már “ezer év óta vártak” a hazai gyõzelemre.

Jánossomorja – Ikarus-Maroshegy; 4–0 (1–0)