Fényes közVilágítás
Dtum: 2008. november 02. vasrnap, 19:53

Megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság,
Fertõszentmiklós-Jánossomorja 0-2 (0-1)

Ugyan csapatunk legutóbbi két bajnokiját megnyerte, ellenfelünk nagyon masszív társaság hírében állt. Ráadásul Ékes sérülése és Király hétközi gyengélkedése is aggodalomra adott okot. Görcsösségünk levetkõzésének és persze Világi csukájának hála, két góllal sikerült betennünk a kaput a hazaiaknak.

FSE: Kovács-Horváth I., Németh, Horváth A., Farkas, Mentes, Horváth I. T., Németh G. Kalmár, Bella-Ábrahám,
Edzõ: Horváth György
Csere: Bella helyett Õsze
          Farkas helyett Ternyák
          Németh G. helyett Horváth II: T.

JSE:
Sipõcz - Göblyös, Kopf, Kompis, Mátyás - Fuhrmann, Fórika, Mikhely - Simon, Tollár, Világi,

Németh László

Nedves pálya, borús idõ, egy JSE ifi gyõzelem, és nem utolsó sorban: közel száz jánossomorjai szurkoló várta a csapatokat a szentmiklósi síkon. A tabellán elfoglalt helyezések alapján nehéz lett volna erõsorrendet felállítani, mivel a hazaiak a tizedikek, míg fiaink épp a kilencedik helyen álltak. Igaz, csupán jobb gólkülönbségünknek köszönhetõ ez az emelkedett hangnem.

Ékes már a mérkõzés elején duplázott. Igaz, a hálóval maximum rögzítõ kötésként kerülhetett kapcsolatba, mert a legutóbbi meccs után most kétoldali bokafájásokkal vívódott, és mez helyett farmerben álldogált a pálya szélén. Király is csak a kispadról erõsíthette csapatát, a mérkõzés elõtt ugyanis több napig lázas volt, így nem vállalhatta a csörtét.

A mutatott játék azonban nem hozott különösebb izgalmat: hullámzó, küzdõs, de akciókban viszonylag szegényes pillanatok következtek. Az elsõ húsz perc után azért megfogalmazódott néhány szurkolóban a félelem, nehogy teniszkönyököt kapjanak a játékosok: Mivel folyamatos játék, sõt, két egymás utáni jó passz sem igen olléztatta meg a közönséget, ám ha mégis, akkor legalább hárompercenként bedobásra került a sor.

Sprinting

Fertõszentmiklóson a szurkolók keresztnevükön szólítják játékosaikat. Nemcsak a száz százalékban helyiekbõl álló keret miatt, hanem azért is, mert csak a vezetéknevek alapján nem biztos, hogy könnyû dolguk lett volna. Szóval ténylegesen Horváth és Németh válogatottal játszott csapatunk. Ennek megfelelõen több nagy lehetõsége is akadt a hazai csapatnak, ám az ordító helyzeteket rendre mellé-fölé puskázták. Majd szinte a semmibõl sikerült megszereznünk a vezetést. Egy szentmiklósi szöglet után Mikhely ugratta ki Simont, aki hatvan méternyi sprint után az alapvonalról erõvel belõtte a labdát az ötösre, ahol a párducból gepárddá elõléptetett Világi nem hibázott (0-1). A hátralévõ négy percben még egyenlíthetett volna a házigazda, ám szerencsecsillaguk éppen nem figyelt oda: Kalmár közelrõl mellé fejelte Horváth I. labdáját. Mivel mindez az utolsó percben történt, elõbb nagyot fújtunk, majd kicsivel késõbb nagyot sóhajtottunk: Sipõcz kapus ugyanis meghúzta a combját egy, az ifi magasugrásban is bronzot érõ vetõdésnél, és nem tudta folytatni a játékot.

Padról segített

A második felvonásra tehát már Bella Kristóf õrizte a kék mezesek kapuját, a rá jellemzõ nyugodt, megfontolt módon. Sipõcz pedig a rá jellemzõ kevésbé nyugodt és kevésbé megfontolt módon kritizálta a játékvezetést és buzdította a gárdát a JSE kisbé közepének, „Szóka-módszert” használó nyelvmûvelõ fakultázsából. A pályán amúgy jól irányító kapusunk itt is kiváló szemmel, jó tanácsokat osztogatott a csapattársaknak. Õk pedig, mintha vért ittak volna a félidõben, a második percben kétszer is a szívbajt hoztak Horváth György csapatára. Elõbb Simon távoli lövésénél, majd Fuhrmann közeli helyezésénél kellett kapaszkodnia Kovács kapusnak.

Egykettõre

Öt perc elteltével viszont újra forgott a kereplõ, zúgott a dob, a „világizoliaa legnagyobbkirááály aaalegnagyobbkiráály”. Történ ugyanis, hogy egy, már-már elhaló támadásvezetés végén Tollár becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd a középre érkezõ vadállat elé tálalt. Az elõzõ gólhoz kísértetiesen hasonló helyzetbõl Világi megint nem hibázott, megduplázva így az elõnyt (0-2). Ilyen kezdés után bizony még a legpesszimistább drukkerek sem gondolták volna, hogy ez lesz a mai végeredmény. Sõt az utolsó, még labdarúgásra utaló jel is egyúttal. Küzdöttek, kapartak a csapatok, azonban ez ma csak arra volt elég, hogy a kötelezõ mûsoridõt kitöltsék, maradandó élményt senkiben nem hagytak. Sem egy kapura lövés, sem egy kis vérpezsdítõ pofozkodás vagy sárga lap nem színesítette a maradék perceket. Eddigre már mind a labdakezelésben, mind a helyzetfelismerésben elfáradtak játékosaink. A védelem azonban jól vizsgázott, Bella kis területen bemutatott bravúrjaira most nem volt szükség.