A tavalyihoz hasonlóan kerékpárokkal és személyautókkal érkeztek zarándokok a jánossomorjai barátaikhoz az ausztriai Mönchhofból szombat délután. A bizonytalan időjárás ellenére idén is mintegy harmincan látogattak városunkba. Ebben az évben a mosonszentpéteri templomban vettek részt közös szentmisén a helyi hívekkel.
A magyar nyelvű szentmisét Czank Vilmos, c. kanonok plébános mutatta be, az osztrák hívek Mária-éneket énekeltek. A szertartás után állófogadás várta a vendégeket a mosonszentjánosi plébánián.  A helyi egyházközségek hívei sütemények sütésével és anyagiakkal is támogatták a vendéglátást.

A mönchhofiak már tizenhetedik éve augusztus végén jönnek Jánossomorjára. A zarándoklaton résztvevők hagyományosan kerékpároznak, de többen személyautókkal érkeznek. A jánossomorjai egyházközségek áprilisban viszonozzák majd a látogatást autóbuszos kirándulás keretében.

Iván-Varga Veronika

-hirdetés- -hirdetés-